در حال حاضر دوربین مداربسته یکی از مهم ترین بخش های هر سیستم امنیتی می باشد و روز به روز استفاده مردم از این سیستم امنیتی در محل کار و زندگی بیشتر می شود. اما همه می دانیم که  دوربین مداربسته یک وسیله الکترونیکی است و مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر ، این سیستم نیز دارای مشکلات مشترک با آن است. بنابراین ، اگر شما تمایل دارید این مشکلات را بشناسید ، ما در اینجا به معرفی 5 مشکل رایج دوربین های مداربسته و چگونگی رفع این مشکلات می پردازیم.

 

تاری تصویر در شب

 

این یک مشکل بسیار رایج در تقریبا تمام سیستم های دوربین مداربسته می باشد که دوربین مداربسته در تمام طول روز یا در نور زیاد به درستی کار می کند اما اگر نور کم باشد یا در هنگام شب تصویر دوربین تار می شود. برای جلوگیری از این مشکل ، شما فقط باید فوکوس دوربین مداربسته خود را کمتر کنید و پس از آن شما تصویر واضحی در نور کم یا در شب نیز دریافت خواهید کرد. برای تنظیم فوکوس دوربین مداربسته خود برای نور کم باید عدسی دوربین مداربسته را تا آخرین حد خود باز نمایید. این تنظیم فوکوس همچنین برای لنز های زومی ضروری است و باعث می شود تا تصویر بهتری را در هنگام استفاده از زوم دوربین مداربسته داشته باشید.

 

دوربین مداربسته تصویری را نشان نمی دهد:

 

این یکی دیگر از مشکلات بسیار رایج در انواع سیستم های دوربین مداربسته است و بیشتر مواقع این مشکل به دلیل خرابی منبع تغذیه رخ می دهد. پس اگر شما از دوربین مداربسته ولتاژ-پایین در سیستم دوربین مداربسته خود استفاده می کنید و به همچین مشکلی برخوردید ، در ابتدا فیوز و منبع تغذیه خود را چک کنید. در صورتیکه منبع تغذیه هر مشکلی داشت باید آن را رفع کنید و منبع تغذیه باید به درستی شروع به کار کند. در مواردی که مشکل از منبع تغذیه نباشد ، شما باید سیم کشی کابل دوربین مداربسته های خود را بررسی نمایید. برای این کار ، شما باید دو سر کابل را جدا کرده و با استفاده از یک اهم متر آن را چک کرده و اگر کابل مشکلی داشت کابل دیگری جایگزین آن شود.

 

لکه های روشن روی مانیتور:

 

اگر شما دوربین مداربسته خود را در مقابل نور زیاد نصب کنید ، پس شما قطعا این مشکل را در مانیتور دوربین مداربسته خود خواهید داشت. به غیر از این ، بازتاب زیاد نور از هر سطحی به سمت دوربین نیز این مشکل را ایجاد خواهد کرد.بنابراین اگر شما این مشکل را دارید ،پس باید جای دوربین مدار بسته خود را برای حل این مشکل تغییر دهید. در صورتیکه به هیچ عنوان نمی توانید جای دوربین مداربسته خود را تغییر دهید ، پس  چراغ هایتان را جا به جا کنید بطوریکه هیچ نور زیاد و یا بازتاب نوری بر روی دوربین مداربسته خود دریافت نکنید.

 

مشاهده خط های برفکی روی مانیتور:

 

در برخی مواقع ، شما می توانید خط های برفکی و یا تصاویر برفکی در مانیتور دوربین مداربسته خود، مشاهده کنید. اگر کابل دوربین شما تحت تاثیر هر گونه دخالت الکتریکی ، سیگنال مغناطیسی و یا امواج رادیویی قرار بگیرد ، این مشکل ممکن است در سیستم دوربین مداربسته شما ظاهر شود. برای اجتناب از این مشکل همیشه از یک کابل دوربین با کیفیت خوب که مقاوم در برابر این دخالت ها طراحی شده است استفاده نمایید. همچنین کابل خود را به دور از مسیر هرگونه کابل برق و شبکه نصب کنید بدلیل آنکه اگر شما بخواهید کابل دوربین مداربسته خود را به همراه این کابل ها نصب کنید، شار الکتریکی دیگر کابل ها برفک را روی مانیتور دوربین مداربسته شما باعث می شود.

 

مشکلات شناسایی:

 

اگر شما نمی توانید یک فرد ، وسیله یا هر شی دیگری را پس از هر حادثه با استفاده از کلیپ دوربین مداربسته شناسایی کنید ، پس سیستم دوربین مداربسته هیچ سودی برای شما ندارد. ممکن است صدا برای شما کمی خنده دار و جالب باشد اما این یک مشکل خیلی رایج در سیستم های دوربین مداربسته است و بسیاری از مردم متوجه این مشکل در سیستم های دوربین مداربسته خود پس از وقوع حادثه ای می شوند.پس شما در پایان کار با آزمایش کردن سیستم دوربین مداربسته خود مطمئن شوید که همچین مشکلاتی ندارد. در صورت داشتن چنین مشکلاتی در سیستم دوربین مداربسته خود ، شما می توانید با جا به جایی دوربین مداربسته خود در یک زاویه بهتر و با تمرکز بر روی درهای ورودی و دیگر مکان های لازم این مشکل را از بین ببرید.

 

بنابراین اگر شما تصمیم دارید یک سیستم امنیتی برای خانه یا محل کار خود نصب کنید ، موارد بالا را به خاطر بسپارید تا از وقوع چنین مشکلات رایجی در آینده جلوگیری نمایید. و همچنین در صورت رخ دادن هرگونه از این مشکلات در سیستم دوربین مداربسته تان ، شما به آسانی قادر به رفع آن خواهید بود.